Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконні переобладнання житлових приміщень: що робити?

1
12:34, 21.09.2024
Незаконні переобладнання житлових приміщень: що робити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я - власник квартири в багатоквартирному будинку, де згідно з договором купівлі-продажу, я мав право на використання підвального приміщення як кладової. Так сталося, що я відсутнів деякий час, і під час моєї відсутності, один з моїх сусідів без мого відання та згоди влаштував у цьому підвальному приміщенні міні-виробництво. Він переобладнав приміщення, встановив там обладнання, провів електропостачання. Про це я дізнався випадково, коли повернувся. Тепер мене цікавить, які мої права та обов'язки в цій ситуації? Чи можу я вимагати від сусіда припинення незаконного використання мого приміщення та відновлення його початкового стану? Чи є у мене підстави для звернення до суду? Як на мене можуть вплинути дії сусіда з точки зору житлового законодавства України? Які юридичні наслідки можуть бути для сусіда, який вчинив ці незаконні дії?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:02, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація регулюється законодавством України про право власності та житлове законодавство. Відповідно до статті 317 Цивільного кодексу України, ви як власник маєте право володіти, користуватися і розпоряджатися своїм майном. Якщо договір купівлі-продажу квартири передбачає ваше право на користування підвальним приміщенням, то дії вашого сусіда порушують ваше право власності.

Ви маєте повне право вимагати від сусіда припинення незаконного використання вашого приміщення та відновлення його до початкового стану. Для цього можна звернутися до сусіда з письмовою вимогою, в якій зазначити свої претензії та вимоги щодо звільнення приміщення і відшкодування можливих збитків.

Якщо сусід відмовляється добровільно виконати ваші вимоги, у вас є підстави для звернення до суду. Згідно зі статтею 16 Цивільного кодексу України, суд може захистити ваше право шляхом припинення порушення ваших прав та відшкодування матеріальної і моральної шкоди.

Дії сусіда можуть мати негативні наслідки як для нього, так і для вас. Незаконне використання підвального приміщення може створити небезпеку для всього будинку, особливо якщо там встановлено обладнання, яке не відповідає нормам безпеки. Відповідно до статті 152 Житлового кодексу України, власник зобов'язаний забезпечувати безпечні умови проживання.

Юридичні наслідки для сусіда можуть включати обов'язок відшкодувати вам збитки, а також можливу адміністративну відповідальність за порушення правил експлуатації житлових приміщень. Якщо дії сусіда створюють загрозу для життя або здоров'я мешканців, це може стати підставою для залучення до кримінальної відповідальності за статтею 270 Кримінального кодексу України за порушення вимог пожежної безпеки.

Рекомендується також залучити органи місцевого самоврядування або ОСББ, якщо таке існує, для вирішення цієї ситуації. Вони можуть допомогти вжити заходів щодо сусіда, який порушує ваші права.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы