Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів при спадщині

1
22:05, 24.09.2024
Конфлікт інтересів при спадщині
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Вітаю! Я зіткнувся з надзвичайно заплутаною ситуацією, яка вимагає професійної юридичної допомоги. Мене цікавить, чи може юрист допомогти мені розібратися в ситуації, коли моя бабуся, яка проживала в Києві, померла та залишила мені за заповітом квартиру. Проте, у квартирі вже довгий час проживає моя двоюрідна сестра, яка не має жодних прав на цю власність, але вона відмовляється виїжджати. Мені відомо, що вона вже подала заяву в суд на захист своїх прав, стверджуючи, що має право на проживання в цій квартирі, оскільки допомагала бабусі в останні роки її життя. Якщо враховувати, що вона не має іншого житла в Україні, чи має вона право залишитися в цій квартирі? Чи може суд визнати її право на проживання в цій квартирі, незважаючи на заповіт? Чи може її догляд за бабусею бути визнаний як основа для встановлення її прав на проживання в квартирі? Які кроки мені слід зробити, щоб вирішити цю проблему в мою користь? Чи можу я вимагати виселення її з квартири, якщо вона не має іншого житла?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:31, 24.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ситуація, в якій ви опинилися, є досить складною і потребує ретельного юридичного аналізу та, можливо, судового втручання. Розглянемо основні аспекти вашої ситуації з точки зору законодавства України.

По-перше, заповіт є правовим актом, що виражає волю спадкодавця щодо розпорядження його майном на випадок смерті. Відповідно до статті 1233 Цивільного кодексу України (ЦКУ), заповіт є одностороннім правочином, що набирає чинності з моменту відкриття спадщини. Отже, якщо квартира була заповідана вам, ви маєте право на її спадкування.

Щодо вашої двоюрідної сестри, важливо визначити, чи мала вона правові підстави для проживання в квартирі на момент смерті бабусі. Згідно зі статтею 405 ЦКУ, члени сім'ї власника, які проживають разом з ним, мають право користування житлом. Однак, це право не є абсолютним і може бути припинене, якщо особа не проживає в квартирі або не має інших підстав для користування нею.

Вашій сестрі може бути важко довести своє право на проживання в суді, якщо вона не є спадкоємцем за законом або заповітом. Допомога, яку вона надавала бабусі, може бути розглянута судом як моральний обов'язок, але не надає їй автоматично права на житло. Однак, суд може враховувати її фактичне проживання та інші обставини, такі як відсутність іншого житла, при прийнятті рішення.

Для вирішення цієї ситуації в вашу користь, рекомендується вжити таких кроків:

1. Оформити право на спадщину: Зверніться до нотаріуса для оформлення свідоцтва про право на спадщину, яке підтвердить ваше право власності на квартиру.

2. Юридична консультація: Отримайте консультацію у кваліфікованого юриста, який допоможе підготуватися до можливого судового розгляду та оцінити шанси на успіх.

3. Претензія до суду: Якщо ваша сестра відмовляється звільнити квартиру, вам може знадобитися подати позов про виселення. Відповідно до статті 391 ЦКУ, власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні свого права власності.

4. Вирішення конфлікту мирним шляхом: Спробуйте домовитися зі своєю сестрою про добровільне звільнення квартири, можливо, запропонувавши їй певну допомогу у пошуку іншого житла.

Суд може враховувати всі обставини справи, тому важливо зібрати всі необхідні докази вашого права на квартиру та відсутності у сестри підстав для її проживання. У разі складності справи, краще звернутися за допомогою до адвоката, який спеціалізується на спадкових спорах.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы