Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Житлові правопорушення сусідів

1
12:20, 22.09.2024
Житлові правопорушення сусідів
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Відкриваючи звичайний день, я стикнувся із великою проблемою, що виникла з моїми сусідами в нашому житловому будинку. Згідно з нашим угодою про співвласність, ми маємо рівні права на користування спільними місцями, які включають під'їзд, ліфт, дах та інше. Однак, мої сусіди, здається, вирішили використовувати ці зони для власних цілей, не враховуючи інтереси інших мешканців. Вони встановили велику антену на даху будинку, що, як на мене, порушує нашу угоду про співвласність, а також використовують під'їзд для зберігання особистих речей, що створює незручності для інших мешканців. Крім того, вони зайняли частину підвалу, який є спільним майном, для власних потреб, не отримавши на це згоди від інших співвласників. Також вони постійно порушують тишу після 22:00, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил внутрішнього розпорядку в житлових будинках" є порушенням. Які юридичні кроки я можу зробити, щоб вирішити ці проблеми? Які права та обов'язки маю я, як співвласник житлового приміщення? Чи можу я звернутися до суду з позовом про виключення сусідів з числа співвласників або про відшкодування збитків, нанесених порушенням моїх прав?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:53, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, що описана, ви можете вжити кілька юридичних кроків для захисту своїх прав як співвласника житлового приміщення. Відповідно до законодавства України, зокрема, Цивільного кодексу України (ЦКУ) та Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", ви маєте певні права та обов'язки.

1. **Право на спільну власність**: Згідно зі статтею 358 ЦКУ, майно, що є у спільній власності, повинно використовуватися за погодженням усіх співвласників. У вашому випадку, встановлення антени на даху та використання під'їзду або підвалу для особистих потреб сусідами без вашої згоди може вважатися порушенням цього права.

2. **Порушення правил користування спільним майном**: Ви можете звернутися до органу самоврядування співвласників (якщо такий є) або до управителя будинку, якщо він призначений, з вимогою вирішити конфліктну ситуацію. Це може бути першим кроком до врегулювання без залучення суду.

3. **Порушення тиші**: Відповідно до статті 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", ви маєте право на дотримання тиші у нічний час (з 22:00 до 8:00). Ви можете звернутися до поліції з заявою про порушення тиші, що може спричинити адміністративну відповідальність для порушників.

4. **Судовий позов**: Якщо досудові методи не дали результатів, ви можете звернутися до суду. Відповідно до статті 16 ЦКУ, ви маєте право вимагати захисту своїх цивільних прав, включаючи відшкодування збитків. Однак, виключення сусідів з числа співвласників є досить складним процесом і може бути можливим лише у випадку грубих порушень, що перешкоджають нормальному користуванню майном іншими співвласниками.

5. **Використання медіації**: Розгляньте можливість використання медіації як альтернативного способу вирішення спору. Це може допомогти знайти компромісне рішення без тривалих судових розглядів.

Важливо також звернути увагу на положення вашої угоди про співвласність, яка може містити специфічні умови користування спільним майном, що будуть обов'язковими для всіх співвласників. Залучення юриста для детального аналізу вашої ситуації та підготовки необхідних документів може бути корисним кроком для ефективного захисту ваших прав.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы