Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Які документи оформити на батьківську квартиру, щоб вона перейшла у спадщину?

1
12:51, 11.08.2020
Які документи оформити на батьківську квартиру, щоб вона перейшла у спадщину?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня! Я хочу проконсультуватися стосовно батьківської квартири.

Мама (вдова) володіє приватизованою двокімнатною квартирою у Рівненській області, я на 1/2 включена до приватизації, є ще брат, але до приватизації він не включений.

Скажіть будь ласка, чи потрібно оформляти якісь додаткові документи стосовно квартири (дарчу чи ін.), щоб після смерті матері квартира перейшла до нас, дітей, чи вона автоматично переходить в наше користування через півроку після смерті матері? Дякую.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:10, 11.08.2020
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У випадку, який ви описали, права на спадкування частини квартири, яка належить матері, будуть визначатися відповідно до законодавства України про спадщину. Згідно зі статтею 1216 Цивільного кодексу України, спадкування відбувається за заповітом або за законом. Якщо ваша мати не залишила заповіт, спадкування здійснюватиметься за законом.

Згідно зі статтею 1261 Цивільного кодексу України, у першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та його батьки. Таким чином, ви та ваш брат маєте право на спадкування частини квартири, яка належить вашій матері, якщо вона не залишила заповіту, що визначає інший порядок спадкування.

Щоб спадкове право було реалізоване, ви повинні звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (стаття 1270 Цивільного кодексу України).

Якщо ви бажаєте заздалегідь визначити порядок переходу права власності на квартиру, можна розглянути можливість оформлення договору дарування, де ваша мати може подарувати свою частку у квартирі вам або брату. Це дозволить уникнути необхідності проходження процедури спадкування після її смерті. Оформлення дарування потребує нотаріального посвідчення (стаття 719 Цивільного кодексу України).

Важливо пам'ятати, що кожен випадок має свої особливості, тому доцільно звернутися за консультацією до кваліфікованого юриста чи нотаріуса для більш детального аналізу вашої ситуації та вибору оптимального варіанту дій.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы