Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Як змінити власника квартири?

1
21:19, 29.03.2012
Як змінити власника квартири?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Добрий день.Підкажіть, будь ласка,як простіше і дешевше провести операцію обміну квартирами, фактично змінити власників квартир.Наша ситуація: два брати хочуть обмінятися квартирами.Один брат (Павло)має у власності 2-кімнатну квартиру (живе один, прописаний в ній).Інший брат (Андрій)має у власності 1-кімнатну квартиру (прописаний і проживає з сім'єю: 5-річна дитина і дружина.)Дружина прописана в іншій 3-кімнатній квартирі, в якій прописані ще 2 людей.Брати хочуть просто обмінятися квартирами без претензій з приводу доплат. Підкажіть, будь ласка,як провести цю процедуру, які потрібні документи для оформлення операцій. Дякую

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:57, 29.03.2012
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У даній ситуації обмін квартирами між братами може бути здійснено шляхом укладання договору міни. Відповідно до статті 715 Цивільного кодексу України, за договором міни кожна зі сторін зобов'язується передати іншій стороні у власність одне майно в обмін на інше. Така операція є зручним способом обміну нерухомості, оскільки передбачає прямий обмін без необхідності покупок/продажів.

Для оформлення договору міни необхідно виконати наступні кроки:

1. **Оцінка нерухомості**: Хоча брати домовилися про обмін без доплат, оцінка може знадобитися для нотаріального оформлення договору та сплати податків.

2. **Підготовка документів**:
- Документи, що підтверджують право власності на обидві квартири (державні акти, свідоцтва про право власності, витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).
- Технічні паспорти на обидві квартири.
- Довідки про осіб, що зареєстровані в квартирах (форма № 3).
- Нотаріально завірена згода дружини Андрія на обмін, оскільки це може стосуватися спільного майна подружжя (стаття 65 Сімейного кодексу України).

3. **Нотаріальне оформлення**: Договір міни підлягає нотаріальному посвідченню (стаття 719 Цивільного кодексу України). Для підписання договору обидві сторони повинні з’явитися до нотаріуса з необхідними документами.

4. **Реєстрація права власності**: Після укладання договору міни необхідно зареєструвати зміну власників у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це завдання може виконати нотаріус, який посвідчує договір.

5. **Податкові аспекти**: Відповідно до Податкового кодексу України, за здійснення операції міни майна може стягуватися державне мито та податок на доходи фізичних осіб. Однак, якщо брати володіють квартирами понад три роки або отримали їх у спадщину, то вони можуть бути звільнені від деяких податків (пункт 172.1 Податкового кодексу України).

Цей порядок дій дозволяє брати обмінятися квартирами законно і з мінімальними витратами. Рекомендується звернутися до кваліфікованого нотаріуса, який зможе детальніше пояснити всі нюанси угоди та допомогти в її оформленні.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы