Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Витівки з багатоквартирним будинком

1
12:34, 21.09.2024
Витівки з багатоквартирним будинком
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є власником однієї з квартир в багатоквартирному будинку, який був побудований ще в радянські часи. Нещодавно до нашого будинку приєдналися нові мешканці, які придбали квартиру на верхньому поверсі і вирішили провести капітальний ремонт. Проте під час ремонту вони змінили конструктивні елементи будівлі, зокрема, перебудували мансарду та встановили новий дах. Ці зміни спричинили проблеми з водовідведенням у будинку та вплинули на теплоізоляцію моєї квартири, що знаходиться на нижчому поверсі. Водночас, вони відмовляються визнати свою вину і компенсувати збитки, мотивуючи це тим, що вони виконали всі необхідні дозвільні процедури та отримали відповідні дозволи на ремонт. Проте, мені важко перевірити цю інформацію, оскільки я не маю досвіду в цій сфері, а також відсутній у багатоквартирному будинку ОСББ, яке могло б зайнятися цим питанням. Які мої права в даній ситуації? Чи можу я вимагати компенсації за заподіяні збитки від нових сусідів? Чи можу я вимагати від них відновлення будинку в первісний стан? Чи є у мене право звернутися до суду, якщо вони відмовляться виконувати мої вимоги? Які документи мне потрібно підготувати для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:12, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації, згідно з законодавством України, ви маєте кілька варіантів дій для захисту своїх прав.

По-перше, відповідно до статті 383 Цивільного кодексу України, власник квартири має право на користування своєю власністю без шкоди для інших співвласників багатоквартирного будинку. Зміна конструктивних елементів будівлі, яка спричиняє шкоду іншим власникам, є порушенням цього права.

По-друге, стаття 152 Житлового кодексу України передбачає, що всі власники квартир у багатоквартирному будинку зобов'язані дотримуватися правил експлуатації будівлі, а також не завдавати шкоди іншим власникам. Зміни, які впливають на водовідведення та теплоізоляцію, можуть вважатися порушенням цих правил.

Ви маєте право вимагати компенсації за заподіяні збитки. Для цього вам потрібно задокументувати завдані збитки, зокрема, за допомогою актів обстеження, фотографій та інших доказів. Якщо сусіди відмовляються добровільно відшкодувати збитки, ви можете звернутися до суду з позовом про відшкодування шкоди на підставі статті 1166 Цивільного кодексу України.

Щодо відновлення будинку в первісний стан, ви можете вимагати цього від сусідів, якщо зміни були внесені з порушенням будівельних норм або без належних дозволів. Зверніться до місцевого органу державного архітектурно-будівельного контролю для перевірки наявності у сусідів відповідних дозволів на проведення таких робіт.

У разі, якщо ваші вимоги будуть проігноровані, ви маєте право звернутися до суду. Для цього вам знадобляться наступні документи:
1. Документи, що підтверджують ваше право власності на квартиру.
2. Акти обстеження або експертні висновки, які підтверджують завдані збитки.
3. Копії кореспонденції з сусідами з вимогами про відшкодування шкоди.
4. Інші документи, що можуть підтвердити вашу позицію, наприклад, фотографії, свідчення свідків.

Рекомендується звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на житлових питаннях, для підготовки позову та представлення ваших інтересів у суді.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы