Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Ускладнення з правом власності на квартиру

1
16:28, 25.09.2024
Ускладнення з правом власності на квартиру
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, купив квартиру в новобудові від забудовника, але виникли деякі проблеми, що спонукали мене звернутися до Вас. Перед самим покупкою, забудовник пообіцяв дати мені свідоцтво про право власності протягом кількох місяців після укладання договору купівлі-продажу. Однак, уже минув рік, а документ так і не надійшов. Забудовник постійно відкладає терміни й відмовляється видачі свідоцтва, посилаючись на те, що він ще не отримав дозвіл на експлуатацію будинку. Тим часом, я вже вклав багато грошей в ремонт квартири і переїхав туди жити. Однак, я почув від сусідів, що забудовник може міняти планування будинку, і в моєму під'їзді, замість проживання, може виникнути комерційне приміщення. Я турбуюсь за свої права як власник квартири і хочу знати, як мені захистити свої інтереси. Які мої права в даній ситуації? Чи можу я вимагати від забудовника видачі свідоцтва про право власності, незважаючи на відсутність дозволу на експлуатацію будинку? Які дії я маю вжити, якщо забудовник вирішить змінити планування будинку і перетворити житлові приміщення на комерційні? Чи існують юридичні способи вплинути на ситуацію і захистити свої права на власність?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:56, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації ви маєте декілька юридичних можливостей для захисту своїх прав як покупця квартири в новобудові.

По-перше, щодо отримання свідоцтва про право власності. Відповідно до статті 331 Цивільного кодексу України, право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва та прийняття об’єкта в експлуатацію. Це означає, що забудовник зобов'язаний отримати дозвіл на введення будинку в експлуатацію, щоб передати вам право власності. Якщо забудовник затримує виконання цього обов'язку, ви можете вимагати виконання договору в судовому порядку згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України, яка передбачає відповідальність за порушення зобов'язання.

По-друге, щодо можливої зміни планування або перетворення житлових приміщень на комерційні. Згідно зі статтею 382 Цивільного кодексу України, зміна цільового призначення нерухомого майна можлива лише за згодою всіх співвласників будинку, тобто мешканців. Ви маєте право заперечувати проти будь-яких змін, які можуть вплинути на ваші житлові умови, без вашої згоди.

Для вирішення вашої ситуації рекомендується:

1. Офіційно звернутися до забудовника з письмовими вимогами щодо виконання обов'язків за договором та зазначити можливість звернення до суду у разі невиконання. Це може бути зроблено шляхом направлення претензії.

2. Звернутися до місцевого органу влади (наприклад, до Державної архітектурно-будівельної інспекції) з метою перевірки законності дій забудовника та наявності необхідних дозволів.

3. У разі відсутності реакції з боку забудовника, подати позов до суду про захист ваших прав як споживача. Це може включати вимогу про видачу свідоцтва про право власності або відшкодування збитків.

4. Вивчити договір купівлі-продажу на предмет наявності умов про відповідальність забудовника за порушення строків передачі права власності та можливості розірвання договору з поверненням коштів.

5. Консультуватися з адвокатом, щоб оцінити всі можливі правові шляхи захисту ваших інтересів.

Крім того, важливо зберігати всі документи та комунікації з забудовником для можливого використання в судовому процесі.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Наследство
13:54, 04.07.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы