Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спірні питання при виконанні договору довічного утримання.

1
22:44, 21.09.2024
Спірні питання при виконанні договору довічного утримання.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, пенсіонерка, уклала договір довічного утримання з моїм єдиним сином. Він погодився доглядати за мною, забезпечувати мене всім необхідним, а в обмін я передала йому у власність свою квартиру. Проте, через певний час після укладання договору, мій син вирішив відмовитись від своїх зобов'язань, але при цьому продовжує користуватися квартирою. Він відмовляється повернути мені квартиру, мотивуючи свою відмову тим, що договір довічного утримання не можна визнати недійсним. Чи маю я право вимагати від нього виконання умов договору? Чи можливе визнання договору недійсним у зв'язку з невиконанням однієї зі сторін своїх зобов'язань? Який порядок вирішення даного спору передбачений законодавством України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:41, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно із законодавством України, договір довічного утримання регулюється Цивільним кодексом України. Стаття 744 Цивільного кодексу України передбачає, що за договором довічного утримання одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність майно, а набувач зобов'язується утримувати відчужувача довічно, забезпечуючи його всім необхідним.

У випадку, якщо набувач не виконує свої зобов'язання за договором, відчужувач має право вимагати виконання умов договору або його розірвання. Стаття 651 Цивільного кодексу України передбачає, що договір може бути розірваний за рішенням суду в разі істотного порушення його умов однією зі сторін.

Для захисту своїх прав ви можете звернутися до суду з позовом про розірвання договору довічного утримання на підставі невиконання зобов'язань вашим сином. У позовній заяві необхідно вказати обставини, що свідчать про невиконання або неналежне виконання зобов'язань вашим сином, надати докази, які підтверджують ці обставини (наприклад, свідчення свідків, документи, що підтверджують витрати на утримання, тощо).

Порядок вирішення спору передбачає подання позовної заяви до суду за місцем проживання відповідача (вашого сина) або за місцем знаходження об'єкта нерухомості (квартири), відповідно до статті 114 Цивільного процесуального кодексу України.

Якщо суд задовольнить ваш позов, договір може бути розірваний, а право власності на квартиру повернуто вам. Важливо також зазначити, що під час судового розгляду ви можете клопотати про вжиття заходів забезпечення позову, зокрема, накладення арешту на квартиру, щоб запобігти її відчуженню вашим сином.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы