Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Соборности Украины!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Спадщина з боргами: чиє то майно?

1
00:55, 22.09.2024
Спадщина з боргами: чиє то майно?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, нещодавно успадкував квартиру від свого покійного дядька. При цьому, впродовж декількох років перед його смертю, він був лікарняної лежачою особою і не мав можливості влаштовувати свої фінансові справи. У результаті, на момент його смерті він мав накопичений борг за комунальні послуги. Я звернувся до місцевого ЖЕКу з метою перереєстрації квартири на своє ім'я, але вони відмовили мені, мотивуючи це тим, що маються борги за комунальні послуги. Яким чином я можу вирішити цю проблему? Чи є якісь закони, що регулюють цю ситуацію? Чи можу я відмовитися від спадщини, якщо вона обтяжена боргами? Які подальші дії я повинен здійснити, щоби зареєструвати цю власність на себе, але не взяти на себе борги мого покійного дядька? І чи може юридична допомога допомогти мені у вирішенні цієї ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:09, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні спадкування регулюється Цивільним кодексом. Згідно з частиною 1 статті 1218 Цивільного кодексу України, до спадщини входить як майно, так і боргові зобов'язання спадкодавця. Це означає, що, успадковуючи квартиру, ви також успадковуєте і борги за комунальні послуги.

Однак, ви маєте право відмовитися від спадщини. Відповідно до статті 1273 Цивільного кодексу України, спадкоємець має право відмовитися від спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Відмова від спадщини здійснюється шляхом подання заяви про відмову від спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини.

Якщо ви бажаєте прийняти спадщину, але не хочете нести відповідальність за борги, необхідно розглянути можливість врегулювання питання з кредиторами, в даному випадку з ЖЕКом. Ви можете спробувати домовитися про реструктуризацію боргу або його часткове списання.

Також ви можете звернутися до суду з позовом про розподіл боргу між спадкоємцями, якщо таких декілька, відповідно до їхніх часток у спадщині.

Для реєстрації права власності на квартиру необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину у нотаріуса. Після цього ви маєте змогу звернутися до органу, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, для реєстрації права власності.

Юридична допомога може бути корисною в цій ситуації, оскільки адвокат може допомогти правильно оформити необхідні документи, представити ваші інтереси в переговорах з кредиторами або в суді. Враховуючи складність правових питань, пов'язаних зі спадкуванням та боргами, консультація з кваліфікованим юристом може бути важливою для ефективного вирішення вашої ситуації.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы