Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з власністю на поквартирну нерухомість

1
17:26, 20.09.2024
Проблеми з власністю на поквартирну нерухомість
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я звертаюся до вас з дуже заплутаною ситуацією, тому прошу вибачення за можливі неясності. Маю нерухомість, а саме квартиру, яку було придбано в результаті спадкування. Проте, незабаром після придбання мною цієї квартири, виявилось, що попередній власник (мій дядько), насправді, був у шлюбі, про який ми не знали. Його дружина (моя тітка) залишилася в Росії і тепер претендує на половину вартості квартири, згідно закону про поділ спільного майна подружжя. При цьому, моя тітка заявляє, що у них був укладений договір подружнього контракту, за яким вся нерухомість, придбана під час їхнього шлюбу, належала лише моєму дядькові. Але цей договір вона так і не надала, бо, за її словами, він зник. З іншого боку, мій дядько колись згадував, що у них був договір, але він був укладений в Росії, а не в Україні, і не було зроблено нотаріального перекладу. Тепер я не знаю, які кроки мені варто зробити для вирішення цієї ситуації. Чи маю я право володіти цією квартирою повністю, чи моя тітка може претендувати на її частину? Які документи мені потрібні для підтвердження моїх прав на квартиру? Які можуть бути юридичні наслідки, якщо тітка таки надасть договір подружнього контракту, але не нотаріально завірений? Чи вірно я зрозумів, що закон про поділ спільного майна подружжя в Україні та в Росії може відрізнятися, і це може вплинути на рішення суду? Дякую за вашу допомогу в цій складній ситуації.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:21, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації є декілька важливих аспектів, які слід врахувати для правильного вирішення питання про право власності на квартиру.

По-перше, відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, є спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено шлюбним договором. Якщо ваш дядько та його дружина уклали шлюбний договір, який передбачає, що нерухомість належить лише дядькові, то наявність цього договору буде суттєвим фактором для визначення права власності. Проте, якщо цей договір укладений в Росії, питанням стає його юридична сила в Україні.

Згідно зі статтею 59 Закону України "Про міжнародне приватне право", форма правочину визначається за правом держави, у якій він укладений. Однак, для реалізації такого договору в Україні, зазвичай потрібен нотаріально завірений переклад, що підтверджує його легітимність в Україні.

Якщо шлюбний договір відсутній або не може бути наданий, то, відповідно до українського законодавства, квартира може вважатися спільною сумісною власністю подружжя, і тітка може претендувати на частку. У такому випадку вона може звернутися до суду з відповідною вимогою про визнання права власності на частину квартири.

Щодо документів, які можуть підтвердити ваші права на квартиру, вам слід мати свідоцтво про право на спадщину, яке видається нотаріусом, та документ, що підтверджує право власності на квартиру (наприклад, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

Якщо вашій тітці вдасться надати шлюбний договір без нотаріального перекладу, суд може вимагати його легалізації або належного перекладу, щоб він мав юридичну силу в Україні.

Законодавство України та Росії дійсно може відрізнятися у питаннях поділу спільного майна подружжя, і це може вплинути на рішення суду. Враховуючи міжнародний аспект цієї справи, суд може застосовувати положення Закону України "Про міжнародне приватне право" для вирішення конфлікту норм.

Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на сімейному та спадковому праві, для детального аналізу вашої ситуації та представлення ваших інтересів у можливому судовому розгляді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы