Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з правом власності на квартиру після смерті близької людини

1
17:24, 20.09.2024
Проблеми з правом власності на квартиру після смерті близької людини
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я зіткнувся з складною ситуацією пов'язаною з правом власності на квартиру мого покійного брата. Ми з братом мали спільну квартиру, яку ми купили разом, але всі документи були оформлені на його ім'я, так як він був старший. За час його життя ми не мали ніяких проблем, але після його смерті виникло питання права власності. Він залишив за собою дружину та дитину, з якими у мене добрі стосунки, але, не дивлячись на це, вони претендують на права власності на квартиру. Я розумію, що як родичі вони мають право на спадщину, але я також вклав багато у цю квартиру. Я не маю документів, що підтверджують мою власність, тому я не знаю, як діяти в даній ситуації. Які мої права в цій ситуації, що мені робити, які варіанти розв'язання цього питання є в моєму випадку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:06, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, що склалася, важливо розібратися в правовому аспекті щодо права власності на квартиру. Згідно з Цивільним кодексом України, права на спадщину мають спадкоємці, визначені законом або заповітом (статті 1216-1224 ЦКУ).

Якщо квартира оформлена на ім'я вашого покійного брата, за загальним правилом, вона входить до складу спадщини. Спадкоємцями за законом є особи, визначені у статті 1261 ЦКУ, до яких належать діти, дружина, батьки спадкодавця, які мають право на спадкування в першу чергу.

Однак, у вашому випадку, ви можете спробувати довести факт спільного володіння цією квартирою на підставі вкладених коштів. Згідно зі статтею 368 ЦКУ, якщо майно придбане за спільні кошти, воно може вважатися спільною частковою власністю.

Для цього вам слід:

1. Спробувати домовитися з родичами про мирне вирішення питання, можливо, шляхом укладення договору про визначення часток у спільному майні.
2. Звернутися до суду з позовом про визнання права власності на частку у квартирі. У суді вам необхідно буде надати докази, що підтверджують ваші вкладення у придбання квартири: свідчення, документи про переведення коштів, підтвердження спільного проживання та ремонту, тощо.

Зверніться до юриста або адвоката, який допоможе підготувати позов та зібрати необхідні докази. Також він зможе представляти ваші інтереси в суді.

Пам'ятайте, що кожна ситуація є унікальною, тому важливо отримати індивідуальну консультацію, враховуючи всі обставини вашої справи.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы