Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з незаконною реконструкцією квартири співмешканцем

1
19:32, 20.09.2024
Проблеми з незаконною реконструкцією квартири співмешканцем
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я проживаю в квартирі, яка є спільною власністю мене та мого брата. Брат вирішив провести реконструкцію квартири без мого дозволу та погодження з комунальними службами. Він змінив планування квартири, прибрав перегородку між кімнатами, змінив місце ванної кімнати та кухонних меблів. Все це було зроблено без погодження зі мною і без отримання необхідних дозволів. Я хочу відновити первісне планування квартири, але не знаю, які дії маю вжити в даному випадку. Які є правові засоби для вирішення цього конфлікту? Чи можу я звернутися в суд з позовом про визнання реконструкції незаконною? Які документи потрібно зібрати для цього? Чи можу я вимагати від брата компенсацію за збитки, які я поніс внаслідок його дій? Як вплине ця ситуація на моє право володіння та користування квартирою? Чи маю я право вимагати виведення з реєстрації людей, яких брат зареєстрував в квартирі без мого дозволу під час реконструкції? Чи можу я звернутися за допомогою до комунальних служб або інших державних органів у цьому випадку? Чи можливо вирішити цю проблему без залучення суду? Які дії маю вжити, щоб відновити свої права та інтереси?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:20, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації важливо діяти згідно з законодавством України. Оскільки квартира є спільною власністю, всі дії щодо реконструкції повинні бути погоджені усіма співвласниками. Порушення цього принципу може тягти за собою юридичну відповідальність.

1. **Реконструкція без дозволу**: Згідно з частиною 2 статті 369 Цивільного кодексу України, для здійснення змін у спільній власності потрібна згода всіх співвласників. Реконструкція, яка змінює конфігурацію квартири, потребує отримання дозволів від відповідних органів, згідно зі статтею 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

2. **Звернення до суду**: Ви можете подати позов до суду про визнання реконструкції незаконною, оскільки вона була проведена без вашої згоди та необхідних дозволів. Вам потрібно буде надати докази, такі як технічний паспорт квартири до і після реконструкції, вашу переписку з братом щодо цього питання, а також документи, що підтверджують ваше право власності.

3. **Компенсація збитків**: Ви маєте право вимагати від брата компенсацію за збитки, якщо вони були спричинені його діями. Це можна зробити в рамках цивільного позову. Згідно зі статтею 1166 Цивільного кодексу України, шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.

4. **Право володіння та користування**: Незаконна реконструкція може вплинути на ваше право володіння та користування квартирою, особливо якщо змінюється функціональність приміщень. Відновлення первісного планування може бути вимогою в судовому позові.

5. **Виведення з реєстрації**: Для виведення осіб, зареєстрованих без вашого дозволу, можна звернутися до Центру надання адміністративних послуг або подати позов до суду. Важливо буде довести, що реєстрація була здійснена без вашої згоди.

6. **Допомога комунальних служб**: Ви можете звернутися до комунальних служб, зокрема до органів, що контролюють дотримання правил містобудування, для перевірки законності проведених робіт. Також корисно звернутися до бюро технічної інвентаризації для оцінки змін у плануванні.

7. **Позасудове врегулювання**: Вирішення конфлікту без суду можливе через переговори з братом за участю медіатора або адвоката. Можна запропонувати укласти угоду, що визначає порядок користування квартирою.

Для захисту своїх прав та інтересів рекомендується скористатися юридичною консультацією, щоб розробити стратегію дій, враховуючи всі обставини вашої ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы