Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з незаконним займанням житла.

1
02:02, 21.09.2024
Проблеми з незаконним займанням житла.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Уявімо гіпотетичну ситуацію: я володію нерухомістю в одному з старих районів Києва. Це квартира, яку я успадкував від своєї покійної бабусі. Я не проживаю в цій квартирі, але іноді здійснюю перевірки. Виявилось, що в моїй квартирі без моєї згоди і відома проживає людина. Вона відмовляється виїжджати, посилаючись на те, що у неї немає іншого місця для проживання. Виявилося, що ця людина зайшла в квартиру в період моєї відсутності і проживала там протягом певного часу. Я звернувся до поліції, але мені сказали, що це цивільна справа. Я хочу знати, які мої права в цій ситуації? Як я можу вигнати цю людину з моєї власності, якщо вона відмовляється йти? Чи можу я вимагати від неї платити за проживання, в той час як ми вирішуємо цю проблему? Чи можу я звертатися до суду з позовом про виселення, і які документи мені для цього потрібні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:44, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації, як власник нерухомості, ви маєте право вимагати звільнення вашої квартири від сторонньої особи, яка проживає там без вашої згоди. Законодавство України надає власнику низку правових механізмів для захисту його права власності.

По-перше, згідно зі статтею 317 Цивільного кодексу України, власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Це означає, що ви маєте право вимагати від сторонньої особи звільнити вашу квартиру.

Для вирішення цієї проблеми ви можете звернутися до суду з позовом про виселення. Для цього вам знадобляться наступні документи:
1. Документи, що підтверджують ваше право власності на квартиру (наприклад, свідоцтво про право власності або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).
2. Документи, що підтверджують факт незаконного проживання сторонньої особи (можливо, свідчення сусідів або інші докази).
3. Заява до суду з вимогою виселення.

Відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України, ви можете пред'явити вимогу про усунення порушень ваших прав, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням володіння. Судовий позов про виселення буде розглядатися як справа про усунення перешкод у користуванні майном.

Щодо вимоги оплатити проживання, то якщо особа незаконно займає вашу квартиру, формально вона не має підстав для проживання без вашої згоди, і вимагати плату за користування житлом ви можете тільки за наявності угоди про оренду або іншого правочину. В іншому випадку, відшкодування може бути предметом окремого судового розгляду щодо безпідставного збагачення згідно зі статтями 1212-1215 Цивільного кодексу України.

Таким чином, ваші дії можуть включати звернення до суду з позовом про виселення, підготовку відповідних доказів та документів, а також можливість вимагати компенсацію за незаконне використання вашої власності в судовому порядку.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы