Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з купівлею-продажу квартири з нерозірваним договором оренди

1
16:07, 20.09.2024
Проблеми з купівлею-продажу квартири з нерозірваним договором оренди
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, нещодавно купив квартиру від фізичної особи, з якою було укладено договір купівлі-продажу та оформлено відповідні документи в нотаріальній конторі. Проте, в процесі переоформлення власності на мене, виявилось, що на квартиру накладено нерозірваний договір оренди, який був укладений продавцем ще до продажу. Орендар відмовляється виїжджати, посилаючись на наявність цього договору, і продавець теж не допомагає в вирішенні цієї ситуації. Чи міг би я звернутися до суду з позовом про припинення договору оренди і виселення орендаря? Чи є у мене право вимагати від продавця компенсації за порушення умов договору купівлі-продажу? І які дії мені слід здійснити для вирішення цієї проблеми, якщо орендар продовжує відмовлятися виїжджати, а продавець квартири не дає відповіді на мої запити?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:00, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації ви маєте декілька варіантів захисту своїх прав як нового власника квартири.

1. **Щодо договору оренди**: Відповідно до статті 770 Цивільного кодексу України, договір оренди зберігає свою силу для нового власника, якщо інше не встановлено договором або законом. Це означає, що якщо в договорі купівлі-продажу не було обумовлено, що квартира продається без орендарів, договір оренди залишається чинним. Однак, ви маєте право вимагати розірвання договору оренди в судовому порядку, якщо орендар порушує умови договору або якщо сам договір був укладений з порушеннями.

2. **Виселення орендаря**: Для виселення орендаря необхідно буде звернутися до суду з позовом про визнання договору оренди недійсним або про його розірвання, якщо на це є підстави (наприклад, істотні порушення умов договору оренди). Стаття 783 Цивільного кодексу України передбачає, що орендодавець має право вимагати розірвання договору оренди, якщо орендар не виконує свої зобов'язання.

3. **Вимоги до продавця**: Якщо договір купівлі-продажу передбачав передачу квартири без обтяжень, ви можете вимагати від продавця компенсації збитків за порушення умов договору. Відповідно до статті 661 Цивільного кодексу України, продавець несе відповідальність за недоліки речі, які виникли до її передання покупцеві.

4. **Дії для вирішення проблеми**:
- Спочатку спробуйте врегулювати питання з орендарем мирним шляхом, можливо, запропонувавши йому прийнятні умови для розірвання договору.
- Якщо це не допоможе, зверніться за юридичною консультацією для підготовки позову до суду про розірвання договору оренди та виселення орендаря.
- Також варто підготувати претензію до продавця про відшкодування збитків, понесених у зв'язку з порушенням умов договору купівлі-продажу, і в разі відмови звернутися до суду з позовом про стягнення компенсації.

Звернення до суду є крайнім заходом, але у вашій ситуації це може бути необхідним для захисту ваших прав. Пам'ятайте, що судові процеси можуть зайняти певний час, тому важливо почати діяти якомога раніше.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы