Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Колізія прав власника та орендаря: боротьба за житлове простір

1
02:50, 21.09.2024
Колізія прав власника та орендаря: боротьба за житлове простір
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маючи власну квартиру у багатоповерховому будинку, я подав документи на її реєстрацію як об'єкт приватної власності. Проте, у той же час, я орендував цю квартиру іншій особі на п'ять років. Орендар провів ряд ремонтних робіт у квартирі, в тому числі замінив балкон, двері та вікна, а також встановив нову систему опалення, не отримавши на це моєї погодження. Внаслідок цих дій, я втратив частину власного житлового простору. Виникла ситуація, коли орендар відмовляється від своїх орендних зобов'язань, але водночас продовжує користуватися житлом. Він відмовляється відновити квартиру у попереднє стан, втверджуючи, що він вклав значний капітал в її модернізацію та поліпшення. Які мої права як власника в даній ситуації? Чи можу я вимагати від орендаря відновити квартиру у попереднє стан або відшкодувати втрачену вартість? Які юридичні кроки я можу здійснити, щоб завершити орендний договір та вигнати орендаря з квартири, враховуючи, що він відмовляється добровільно залишити житло? Чи можу я вимагати компенсації за втрачену вартість житлового простору, враховуючи капітальні вкладення орендаря у ремонтні роботи? Які документи мені потрібно підготувати для вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:39, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, що склалася, ви, як власник квартири, маєте ряд прав та можливостей для захисту своїх інтересів відповідно до законодавства України.

1. **Права власника на відшкодування збитків та відновлення стану квартири**:
- Згідно з частиною 1 статті 322 Цивільного кодексу України (ЦКУ), власник має право вимагати відшкодування збитків, завданих його майну. Якщо орендар здійснив зміни у квартирі без вашої згоди, ви маєте право вимагати відновлення попереднього стану квартири або відшкодування вартості таких робіт.
- Частина 1 статті 776 ЦКУ передбачає, що орендар зобов'язаний використовувати житло за призначенням і відповідно до умов договору, а також не має права без згоди власника здійснювати поліпшення, які змінюють характер чи стан об'єкта.

2. **Розірвання орендного договору та виселення орендаря**:
- Відповідно до статті 825 ЦКУ, ви можете вимагати розірвання договору оренди, якщо орендар порушив умови договору, зокрема, без вашого дозволу здійснив зміни у квартирі.
- Якщо орендар відмовляється добровільно виконати рішення про розірвання договору та виселення, ви маєте право звернутися до суду з позовом про виселення орендаря (частина 1 статті 391 ЦКУ).

3. **Компенсація за втрачений житловий простір**:
- Ви маєте право вимагати компенсації за втрату житлового простору та завдані збитки. Це може бути здійснено через суд шляхом подання позову про стягнення збитків (стаття 22 ЦКУ).

4. **Необхідні документи для вирішення питання**:
- Договір оренди, який підтверджує умови використання квартири.
- Документи, що підтверджують вашу власність на квартиру.
- Акти або інші документи, що підтверджують проведені орендарем роботи без вашої згоди.
- Листи чи інші письмові докази звернень до орендаря з вимогами про відновлення стану квартири або відшкодування збитків.

Для детального аналізу ситуації та підготовки необхідних документів рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста, який допоможе вам реалізувати ваші права відповідно до чинного законодавства України.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Наследство
19:49, 29.09.2018

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы